Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve TSE tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Kent Ekonomisi Sempozyumu, 15- 17 Kasım tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Uluslararası Antalya Kent Ekonomisi Sempozyumu

Uluslararası Antalya Kent Ekonomisi Sempozyumu Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hale Balseven, yerel yönetimlerden kentsel gelişmeye ekonomik büyüme ve kalkınma tartışmalarından alternatif/marka kent modellemelerine kadar pek çok alanda Antalya‘ya örnek olacak çalışmaların sempozyum bünyesinde incelenip tartışılacağını söyledi.

Uluslararası Antalya Kent Ekonomisi Sempozyumu

Uluslararası Antalya Kent Ekonomisi Sempozyumu‘na yerli ve yabancı çok sayıda uzmanın katılacağını kaydeden Prof. Dr. Balseven, Antalya ekonomisine ilişkin akademisyenler tarafından hazırlanan bilimsel bildirilerin yanında kamu görevlileri, özel sektör ve sivil toplum temsilcilerinin Antalya‘nın tarım, turizm, ulaşım ve lojistik, sanayi-ticaret ve kent yönetimi ve planlaması alanlardaki sorunları tartışacağını vurguladı.

Uluslararası Antalya Kent Ekonomisi Sempozyumu oturum ve yuvarlak masa toplantıları İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi B Blok salon ve amfilerinde gerçekleştirilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here