Saklıkent’e Ulaşım artık çok daha kolay olacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin en merkezi konumda bulunan ve en önemli kayak merkezi olarak gösterilen Saklıkent Kayak Merkezi‘ne toplu taşıma hizmeti vermeye başladı.

Saklıkent’e Ulaşım Artık Çok Daha Kolay

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, Saklıkent’e ulaşım konusunu kolaylaştırmak ve Saklıkent’i bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı toplu taşıma seferlerine bu yıl da devam ediyor.

Kent merkezine 47 kilometre uzaklıkta, 1900 metre yükseklikteki Saklıkent Kayak Merkezi’ne Antalyalıların toplu taşıma ile ulaşımını kolaylıkla sağlayacak 500 No’lu Otogar-Saklıkent Toplu Taşıma Hattı, 7 Aralık Cuma gününden itibaren seferlerine başladı.

Saklıkent'e Ulaşım

Kış tarifesi kapsamında düzenlenen seferler Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Otogar’dan sabah 08.00 Saklıkent’ten ise 15.00’de dönüş olarak planlanmış. Otogar- Saklıkent  güzergahında Antalya Kart uzun hat ücret tarifesi ile seferler sağlanacak.

Ulaşım imkanlarının zor olmasından dolayı Saklıkent’e gösterilmesi gereken ilginin sürekli aksaması sorunu da, kayak merkezinin toplu taşıma ile daha kolay ulaşılabilir hale getirilmesi ile çözülmesi planlanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here