Bırakın Türkiye’yi dünyada sayılı “old town” olarak tanımlanan eski şehirlerden / eski şehir merkezlerinden bir olan Antalya Kaleiçi, 2016 yılında bir festival düzenlenerek çok doğru bir organizasyona sahne oldu. Sonrasında 2017 ve bu yıl seçim nedeniyle ertelendiğinden dolayı yeni açıklanan tarihiyle 11 Ekim’de başlıyor. “Kaleiçi Festivali Old Town Festival başlıyor ama..” diye başlık atmamızın nedeni de belki işte buraya kadar yazdıklarımızın içinde gizlidir. Kimbilir?

Kaleiçi Festivali Old Town Festival Başlıyor

Neyse konuyu boş yere uzatıp canımızı sıkmayalım. Belli ki Muratpaşa Belediyesi‘nin bu konuda önemli fikirleri var. Gelelim konumuza evet yine festival var Kaleiçi’nde.. Kaleiçi Festivali Old Town Festival!
Muratpaşa Belediyesi’nce gerçekleştirilen ve 11 Ekim Perşembe başlayacak Kaleiçi Old Town Festivali, bu yıl “Masalın İçinde” sloganını seçmiş.
Milattan önce 4’üncü yüzyıldan başlayarak günümüze kadar yaşamın devam ettiği ve kültürel dokusunu da bir ölçüde koruyan Kaleiçi’nde 4 gün boyunca devam edecek festivalde, konserler, sergiler, sokak performansları ve söyleşiler gerçekleştirilecek.

Festivalde bu yıl Rusya onur konuğu.

Kaleiçi’nde festival, 11 Ekim Perşembe gününden 14 Ekim Pazar gününe kadar ve her gün sabah saat 10.00’dan gecenin ilerleyen saatlerine devam edecek.
Kaleiçi Old Town Festivali

Kaleiçi’nde Yabancı Konuklar

Kaleiçi’ni dünya kültür mirasının bir parçası haline getirmeyi, Kaleiçi’nin değerlerini paylaşmayı ve birlikte yaşam kültürünü inşa etmeyi amaçlayan festivale bu yıl Pakistan’dan İrlanda’ya 26 şehir ve aralarında belediye başkanlarının, büyükelçilerin, sanatçıların, turizmcilerin bulunduğu 152 yabancı konuk katılacak.
Festivale İtalya’dan Gradara ve Sicilya, Filistin’den Beytüllahim, Bulgaristan’ın Gabrovo ve Smolyan, Kosova’da bir Türk yerleşimi olan Mamuşa ve Mitroviça, Litvanya’nın Silute, Macaristan’ın Zigetvar, İspanya’dan Alagon ve Sax, İrlanda’dan Drogheda, KKTC’den Girne, Pakistan’dan Karachi, Azerbeycan’dan Binagadi, Khatai, Sabunchu, Nizami, Mingechevir, Narimanov, Avusturya’dan Purbach, Neusiedler şehirleri katılacak. Festival, onur konuğu ülkesi Rusya’dan ise Rostov, St. Petersburg ve Kazan şehirlerinden gelecek  kalabalık bir heyeti ağırlayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here