Antalya hakkında web üzerinde yazıp çizen, Antalya siteleri, Antalya blogları, Antalya kent portalları kişisel emeklerle keyifli, kaliteli ve hafızalarımızda yer edinen işler çıkarıyorlar.

Bunlar arasında bizim de takip edip, okuduğumuz ve Antalya’ya dair bakışlarımızda faydalandığımız birçok Antalya şehir blogu ve Antalya kent portalı ya da Antalya sitesi olarak kendini tanımlayan yayın var. Haydi bazılarına kısa bir göz atalım.

(En iyi Antalya blogları listesi sıralamasına özellikle numara verilmemiştir. Sıralama herhangi bir derece içermez.)

En iyi Antalya Blogları

antalyadestination.com

En çok imkanı olan ve hatta işi de aslında “bu” olan bir kurumun yönettiği biraz da bilgi, etkinlik, duyuru platformu olarak çalışan Antalya Destination ile başlayalım.

Antalya Blogları

Antalya Destination, Antalya’nın tanıtımını daha bütüncül bir şekilde gerçekleştirmek için kurulan bir kamu – özel sektör işbirliği olan Antalya Tanıtım A.Ş’nin bünyesinde bir site.

antalyadestination.com adresinde güncel olarak yayınına devam eden site için -kişisel olarak- birkaç şey daha ekleyelim.  Antalya Destination sitesi tasarım, kullanıcı dostu olması konusunda bazı eksiklikleri var gibi. Ayrıca duyuru panosu görevi yapmasının dışında da (imkanlarının büyük olması dolayısıyla) başarılı işler ve ilginç fikirler çıkartabileceğine, daha enerji dolu bir yapıya kavuşacağına inanıyoruz.

Antalya hakkındaki güncel duyurular için takip edilebilir.

antalyasehri.com

antalyasehri.com bir şehir blogu. Hazırlayan kısmında “Hakkımızda” bölümünde pek bir bilgi yer almıyor. Kendisinden şu kadar bahsetmiş; “Bu sitede, Antalya hakkında, gezi rehberi, etkinlikler, spor, turizm ve yöresel yemekler hakkında yazılar olacak.”

 

Antalya’da düzenlenen/düzenlenecek etkinlikler hakkında güncel içeriklerle yayın yapan antalyasehri.com blogu, şehir yaşamına katkı yapmaya çalışan yayınlardan biri.

Güncel olarak takip edilebilir.

antalyacityzone.com

Kendilerini anlattıkları kelimelerle “2013 yılında aşık olunacak şehir Antalya’yı daha iyi tanımak ve tanıtmak amacıyla var olan olan Antalya Cityzone’da bu şehrin güzel insanlarına, şehri ziyaret edenlere tüm kültür sanat etkinliklerini duyuruyoruz.” diye başlamış antalyacityzone.com

antalyacityzone.com, Antalya’yı yeni ziyaret edeceklere, Antalya’da yaşayıp yeni keşifler yapmak isteyeceklere gidilebilecek mekanları, tatil yerlerini, anlatıyor.

İyi bir şehir blogu, kent sitesi olarak enerjisi ve çatısı altında bulunduğu ticari yapı sayesinde imkanları ile Antalya’nın güncel ve kaliteli yayınlarından biri olarak antalyacityzone.com takibe değer yayınlar arasında yer alıyor.

fullantalya.com

fullantalya.com kendini tanıttığı “hakkında” kısmında “fullantalya.com bir blogtur.” demiş ve eklemiş “tüm Antalyalıların, Antalya’ya tatile gelenlerin, Antalya’yı merak edenlerin, özleyenlerin, hasretini çekenlerin, iyisiyle kötüsüyle, güzeliyle çirkiniyle Antalya’yı okumak, yazmak, yorum yapmak, dertleşmek isteyen herkesin izlenimine açıktır.”

Turistik kentin fantastik halleri sloganıyla birlikte özgün içerikler hazırlayan fullantalya.com, Antalya hakkında içerikler okurken keyifli anlar da geçireceğiniz ve hatta öğrenebileceğiniz detaylar barındıran bir kent blogu.

antalyasehri.com gibi fullantalya.com da hazırlayanlar hakkında “çeşitli nedenlerle” çok bilgi vermemeyi tercih eden bir blog.

antalyafestivals.org

İçeriği, kullanıcı dostu olması, dizayn ve görselliği ile en geride yer alan sayfalardan biri antalyafestivals.org.

antalyafestivals.org’a burada yer vermemizin sebebi, sitenin güncel olmak için harcadığı çaba! Yoksa Antalya Tanıtım Vakfı gibi bir çatıya ait olan sitede beklentilerimiz bambaşka..

Sayfanın güncellemeye verdiği önem kadar, “tanıtım vakfı” iddiasına da ilgi gösterirse iyi bir iş çıkacağından eminiz.

Antalya hakkında bir şeyler yazıp çizen birçok blog, site, portal daha var. Ancak biz yukarıdakileri seçerken öncelikle firmaların kendi web siteleri iiçerisinde hazırladıkları bloglar olmamasına, hazırlayanların bir katma değer yaratma çabalarına ve tabii ki güncel olmalarına dikkat ettik.

Sizin de takip ettiğiniz, beğendiğiniz Antalya blogları, Antalya siteleri ve Antalya web portalları varsa yorum kısmına ekleyin, biz de yine bu sayfada yer verelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here