Antalya, kenti kuşbakışı izlemek isteyenler için oldukça elverişli bir coğrafyaya sahip. Dünyanın en güzel sahillerini çeviren görkemli dağlar ve tepeler seyre doyum olmayacan manzaralara mekan oluyor. İşte bu mekanlara ulaşım için de yapılan teleferikler bu işi en keyifli hale getiren araçlar olarak karşımıza çıkıyor. Antalya Tünektepe Teleferik bunlardan biri ve en yenisi.

Antalya Tünektepe Teleferik

Antalya Tünektepe Teleferik

Antalya’nın yaklaşık 50 yıllık hayali olan şehrin neredeyse göbeği sayılabilecek bir yerde kurulu teleferik projesini gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, 605 rakımlı Tünektepe’ye saatte 36 kabin ile 1200 kişiyi ulaştırıyor.

Antalya‘da yapılacak en zevkli aktivitelerden biri olan ve kentin hemen yanıbaşında bulunan 1706 metre uzunluğundaki teleferikle, Tünektepe’nin eşsiz manzarasına ulaşabiliyorsunuz.

Antalya Tunektepe Teleferik

Tünektepe Teleferik, Antalya‘da keyifli bir vakit geçirmek isteyenler için imkanlar da sunuyor. Antalya Tünektepe Teleferik zirve noktasında bulunan sosyal tesiste nefis bir manzara eşliğinde, yiyecek ve içecek servisi de alabiliyorsunuz.

Tesiste Ana Restoran dışında dondurma ve gözleme evi gibi üniteler de hizmet veriyor. Yine manzara izlenilen birçok noktada olduğu gibi Antalya Tünektepe‘de de, zirvede bulunan kafenin etrafına yerleştirilen sabit dürbünler Antalya’yı çok daha detaylı sunuyor.

Antalya Tunektepe Teleferik

Tünektepe Teleferik Fiyatı Ne Kadar?

Antalya Tünektepe Teleferik 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz hizmet veriyor. Yetişkin ücreti ise 15 TL.

Çalışma saatleri; Hafta İçi 10:00 ile 17:00 Arası (Pazartesi Hariç)

Hafta Sonu : 09:00 ile 18:00 arası olarak görünse de, 0 242 249 50 00 hattından daha detaylı bilgi de alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here