Antalya‘da Işıklar Caddesi’nin neredeyse simgesi haline gelen sembolik Antalya heykelleri zarar görmeye devam ediyor.

Atatürk Caddesi ile Işıklar Caddesi birleşiminde yer alan ve Kaleiçi girişlerinden de birinin karşısında bulunan bankamatiklerin önündeki müzisyen heykeli çok uzun bir süre yerinden sökülmüş ve bir daha yerine konmamıştı.

Bu olaydan sonra çeşitli noktalarda bulunan müzisyen ve Romalı sembolik sokak heykelleri yine şiddet kurbanı oldular. Özellikle Antalya‘yı ziyaret edenlerin selfie çektikleri, fotoğrafladıkları ve bu caddelere bir espri kazandıran heykellerin bir çoğunun kırılıp dökülerek sprey boyalarla boyanması karşısında diyecek bir söz bulamıyoruz.

Antalya Heykelleri

Antalya Heykelleri Kırılıp Döküldü

Antalya heykelleri olarak tanımlamamızın sebebi onların öylesine halkın en çok dolaştığı yerlerde bulunup, benimsenmelerinden dolayı. Bu heykeller öylesine kısa sürede  Antalya‘ya simge olarak kazandırılmış semboller ki, arama motorlarında şehir hakkında araştırma yapıldığında görseller sekmesinde mutlaka karşınıza çıkıyor.

Antalya Heykelleri

Kimlerin neden bu hale getirdiğini bilemediğimiz, ancak her şeye rağmen kamunun sayılan heykeller için birilerinin güzel bir şeyler söylemesi gerekmiyor mu? Bu işlek caddelerimizde olan kameraların bu sevimsiz vandallığı yapanları tespit edecek kadar yeterli olduğunu da düşünüyoruz.

Sokakta adeta bizlerden biri olan ve bugün parmakları koparılıp başları yarılan, müzik aletleri kırılıp yüzleri boyanan bu heykellere sahip çıkılması ve turizmin esprili, neşeli ve barışçı yüzü olmalarından dolayı yenilenmeleri Antalya‘ya inanın çok yakışır.

Antalya Heykelleri için bir şeyler demenin zamanıdır!

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here