Antalya Bisiklet Festivali bu yıl yedinci kez kente “merhaba” diyecek. Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali 18 -21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Antalya Bisiklet Festivali

Antalya Bisiklet Festivali

Antalya Bisiklet Festivali Derneği (ANBİFED) tarafından organize edilen ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilecek Uluslararası Antalya Bisiklet Festivali 18 Ekim’de başlıyor.

Festival kapsamında bir araya gelecek bisikletçiler, dört gün boyunca Antalya‘nın çevresindeki, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek için pedal çevirecek.

Perşembe Akşamı Bisikletçileri ile Başlıyor

Festivalde, bisikletçiler Sarısu’da çam ağaçları altındaki kamp alanında konaklayacak. Tur boyunca Antalya Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin güvenlik desteği vereceği festivalde, olası kazalara karşı bir ambulans bisikletçileri dört gün boyunca takip edecek.

Antalya Bisiklet Festivali

Ulusal ve yerel birçok firmanın da destek verdiği festivalin ilk günü Perşembe Akşamı Bisikletçilerinin (PAB) Antalya‘daki bisiklet severlerle festival katılımcılarını buluşturacağı, kent içerisindeki bisiklet turuyla başlayacak.

Antalya ve çevresindeki tarihi mekânlar, doğal güzellikler ile geçmişten günümüze taşınan kültürel değerleri yerinde görmek amacıyla düzenlenen etkinlikte, bisikletin çevre dostu işlevi, alternatif bir ulaşım ve turizm aracı olarak da benimsenmesi amaçlanıyor.

Tur katılımcılarının bisikletli yaşamı benimsemiş, tarihe, doğaya ve insana saygılı 7’den 70’e her yaştan yüzlerce gönüllüden oluştuğunun altını çizen festivalin organizasyon komitesi, “Turumuzda öğretmen, sanatçı, akademisyen, hekim, gazeteci, avukat, mimar, ev hanımı, öğrenci gibi farklı meslek gruplarından katılan çok sayıda bisiklet sever, bu yolculukta birlikte pedal çevirecek” dedi.

Festival komitesi bisiklet severlere verdiği destekten dolayı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e de teşekkür etti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here